VIII edycja Turnieju Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej „Las mi drogi, las mi bliski”, który odbył się 15 czerwca 2018 r. w siedzibie Nadleśnictwa Daleszyce, okazała się bardzo udanym debiutem w tym konkursie dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie. Trzyosobowy zespół w składzie: Aleksandra Stępień – uczennica klasy VI, Kacper Cedro – uczeń klasy Va i Konrad Mochocki – uczeń klasy Vb – uzyskali najwyższą ilość punktów wśród 14 drużyn, zdobywając I miejsce w powiecie kieleckim.

W roku szkolnym 2017/2018 w konkursie przyrodniczym „Świetlik” wzięło udział 38 uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górnie. Dzieci po kierunkiem opiekunów: p. Bożeny Jaros – klasy pierwsze, p. Teresy Murawskiej – klasy drugie i trzecie, p. Dariusza Kwietnia – klasy piąte i szóste przygotowywały się do konkursu. Rozwiązywały testy i wykonywały doświadczenia, które były niezwykle ciekawe, a przede wszystkim niezbędne do rozwiązania testów konkursowych. „Świetlik” odbył się 13 marca 2018 r. Długo dzieci oczekiwały na wyniki, ale było warto.

Nagrodę główną po raz kolejny zdobyła uczennica klasy szóstej – Aleksandra Stępień, uzyskując 100% punktów.

Wyróżnienia otrzymali:

Klasa Ia – Julia Bielat i Adrianna Gajos

Klasa Ib – Oskar Pakuła i Maja Tomak

Klasa IIIb – Julia Białek i Mikołaj Murawski

Klasa Va – Konrad Mochocki

16 marca 2018 r. w hali sportowej w Bęczkowie odbył się Gminny Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców. Drużyna reprezentująca SP Górno wystąpiła w składzie: Dawid Bielat, Jakub Borek, Jakub Sobieraj, Mikołaj Tosnowiec, Patryk Czaja, Kacper Kasprzyk oraz Piotr Pitek. Nasi uczniowie zajęli III miejsce. Gratulujemy!

6 lutego 2018 r. w Bilczy odbył się Powiatowy Turniej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas piątych: Karina Wilkońska, Anna Krzysiek i Zuzanna Witkowska. Dziewczęta zajęły III miejsce i awansowały do półfinałów wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!